BALTS par mieru un rokrakstīšanu!

Mēs, BALTS Paper Goods komanda, uz dzīvi raugāmies caur mierpilnības prizmu, ikdienas steigu un satraukumus atstājot starp papīra lapām. Rakstot ar roku, izdodas pilnīgāk apdomāt informāciju, tā labāk iespiežas atmiņā un visa uzmanība ir koncentrēta uz domām par kurām tiek rakstīts. Līdz ar to, darāmo lietu saraksts ir palicis atmiņā, nav nepieciešamības nodarbināt prātu, lai atcerētos piemirsto un ir vieglāk novilkt skaidru robežu starp darba un personīgo dzīvi.

Rokrakstīšana jau izsenis bijis patīkams rituāls un neatņemama ikdienas sastāvdaļa, kādēļ gan to nepopularizēt digitālajā laikmetā? Plānotājiem un piezīmju grāmatām ir tik plašs pielietojuma spektrs, ka neizdodas uzreiz atsaukt atmiņā visus pielietojuma veidus – darba dienas plānošanai un strukturēšanai, uzdevumu pierakstīšanai, jaunu zināšanu piefiksēšanai, dažādu ideju notveršanai un iemūžināšanai vēlākam, domu plūdumam, dusmu izrakstīšanai, pateicības izjušanai un šo sarakstu var vēl turpināt.

Rokrakstīšanas pozitīvā ietekme kā uz domāšanu un atmiņu, tā arī ķermeni jau sen ir zinātniski pierādīta. R. Vilciņš ir sacījis: “Rokrakstīšana, neraugoties uz tās estētiskajām kvalitātēm, harmonizē cilvēka dvēseles un ķermeņa spēkus, mazina psihofizioloģisko disonansi, kalpo par psihohigiēnas un psihoterapijas līdzekli”, tādēļ aicinām izkopt ieradumu rakstīt ar roku, tādejādi attīstot gan sevi, gan rakstīšanas ar roku kultūru.

Nesaprotam un nevēlamies lielo skrējienu, nemitīgo steigu, jo tā var palaist garām mazos dzīves priekus, kas tieši ietekmē apmierinātību ar dzīvi un prieku ikdienā. Pateicības izrakstīšana ir viena no zinātniski pierādītajām rakstīšanas pozitīvajām ietekmēm uz cilvēka emocionālo stāvokli – veltot vien dažas minūtes dienā tam, lai atsauktu atmiņā dienas patīkamos mirkļus un notikumus, būtiski uzlabosies pašsajūta un noskaņojums ilgtermiņā.

BALTS klusums ir tā vieta, kur atkal satikt sevi, izdzīvot rāmu domu virknēšanos uz papīra pildspalvas skārienā. Tas ir balts sākums – jaunai dienai, projektam, idejai, mākslas darbam, dzīvei.

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli