Cik cilvēku – tik plānotāju!

Veikalu plašumos atrodamo plānotāju dažādība ir galvu reibinoša. Dizainu, krāsu, izmēru, sējumu, papīra veidu un vāka materiālu variāciju klāsts padara lēmuma pieņemšanu grūtāku. Lai izvēlētos sev piemērotāko plānotāju, ir jāvērš uzmanība dažādām niansēm.

Cik bieži un kādam nolūkam izmanto plānotāju? Ja bez tā neiedomājies savu ikdienu un regulāri veic pierakstus, plānotājam būtu jābūt pietiekoši lielam, lai pietiktu vietas nepieciešamajai informācijai, tajā pat laikā, tik neliela izmēra, lai ērti paņemtu līdzi, piemēram, somiņā. Ja plānotājā ieraksti vien svarīgākos datumus, labāk izvēlēties mazāka izmēra plānotāju vai piezīmju grāmatu, kas neaizņems daudz vietas somā vai pat kabatā.

Kur notiek pierakstu veikšana? Regulāri nēsājot plānotāju līdzi, jāpievērš uzmanība vāka materiālam un krāsai. Gaišas krāsas toņu vāki ātri nobružājas – tas netraucē funkciju izpildei, taču jāizlemj, vai šis faktors ietekmēs vēlmi izmantot plānotāju ilgtermiņā. Mākslīgās ādas vāki ir visizturīgākie – līdz ar to, vislabāk piemēroti straujai ikdienai, kad tiek regulāri nēsāti somā. Balacron materiāla vākus varētu vērtēt kā vidēji izturīgus – neuzmanīgi lietojot, dažkārt var tikt nobružāti tā stūri, taču metāla stūrīši pasargās tos. Plānotāji kartona vākos ir jāizmanto visuzmanīgāk. Ja, lietojot plānotāju, tas netiek bieži nēsāts līdzi un lielākoties atrodas uz darba galda, vāku materiālu var izvēlēties pēc tā vizuālajām īpašībām.

Kāda veida plānošanu un pierakstu veikšanu izmanto? Ja plāno dienu ik pa stundai, ērtāk lietot plānotāju ar vienu dienu atvērumā, jo varēsi ērti ierakstīt nodarbi vai klienta apmeklējumu katrā stundā. Šāds plānotājs ir īpaši populārs tādu profesiju pārstāvjiem kā manikīra speciālisti, frizieri, ārsti. Ja plānotāju izmanto, lai pierakstītu  tikai nozīmīgākos darbus un svarīgākos datumus, tam piemērotākais ir plānotājs ar nedēļu atvērumā, kas sniegs iespēju sekot līdzi visai nedēļai pat nešķirstot lapas. Ja ierastāk ir veikt pierakstus piezīmju grāmatās, par ērtu uzlabojumu kļūs plānotāja un piezīmju grāmatas apvienojums – plānotājs bez piesaistes gadam, kur atradīsi mēneša sadalījumu nozīmīgāko notikumu atzīmēšanai un daudz piezīmju lapu, lai ļautos domu plūdumam, nedomājot par dienas ierobežojumu.

Ņemot vērā šīs nianses, iegādājoties plānotāju, tā iegāde kļūs vienkāršāka, jo atliks vien izvēlēties tīkamāko un nodarbei piemērotāko dizainu.

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli