Kā piemeklēt dāvanu svētkos?

Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, daudzu prātus nodarbina vienota problēma – neziņa, kādu  Ziemassvētku dāvanu izvēlēties. Lai gan ir cilvēki, kuriem sagādāt dāvanu ir ļoti viegli, ikkatram noteikti atradīsies kāds tuvinieks, kuram rast dāvanas ideju ir ļoti grūti.

Dāvanas, kas saistītas ar aizraušanos

Ja uzreiz neizdodas atsaukt atmiņā, vai cilvēks kādā sarunā ir minējis vēlmi, kuru varētu piepildīt, to ir iespējams nojaust vai uzminēt. Rūpīgi pārdomā, ko zini par cilvēka interesēm un uzdāvini to. Ņem talkā interneta palīdzību. Piemēram, meklējot Ziemassvētku dāvanu sievietei, balstoties uz viņas interesēm, izpēti “dāvanas rokdarbniecei”, “dāvanas saistītas ar jogu” utt. Ja neizdodas atrast kādu konkrētu preci vai pakalpojumu, par labu alternatīvu kļūs dāvanu karte ar cilvēka aizraušanos/hobiju saistītam pirkumam vai nodarbei.

Dāvanas, kas atrisina problēmas

Tā kā laime rodas ne vien no pozitīvā pieauguma, bet arī negatīvā sarukuma, centies ar dāvanu atrisināt kādu problēmu. Ja cilvēks ir salīgs un temperatūra viņa mājvietā varētu būt augstāka, par labu dāvanu kļūs silts pleds vai pat elektriskais sildītājs. Cilvēki ar saspringtu grafiku noteikti novērtēs ikdienu atvieglojošas tehnoloģijas. Ja vienam nav iespējas nodrošināt dāvanu, apdomā, iespējams, ir kāds (brāļi un māsas dāvanai vecākiem vai paziņas dāvanai kopīgam draugam) ar ko kopā iegādāties lielāku, taču nepieciešamāku dāvanu.

Atmet stereotipus un domā praktiski! Ja zini, ka cilvēkam ir nepieciešams nažu asināmais vai lieks telefona lādētājs, uzdāvini to, nevis kādu nevajadzīgu nieku, kas noputēs plauktā.

Dāvana kā uzmanības un rūpju apliecinājums

Pievieno savu pievienoto vērtību! Lai gan pasniegtā dāvana ir pamatvērtība, ir jauki, ja tai tiek pievienots arī kas no sevis. Ar roku rakstīta kartiņa, atkārtoti izmantojams iepakojums vai paša veidots iesaiņojums noteikti padarīs to īpašāku un raisīs prieku, jo būs redzams, ka pie tās ir piedomāts.

Atceries, dāvana galvenokārt tiek gatavota, lai cilvēks justos īpašs, tādēļ labāk uzdāvināt ko mazu, bet noderīgu, kārotu un vēlams kvalitatīvu, nevis iespaidīgi lielu, taču nevajadzīgu. Ļoti bieži kopīgs laiks un piedzīvotas emocijas ir labākais, ko cilvēkam var sniegt – kopīga nodarbe vai ielūgums uz sen kārotu pasākumu var sniegt neatkārtojamas emocijas, kuras nav iespējams nopirkt par naudu.

Ja neesi informēts par cilvēka vajadzībām un hobijiem vai tieši otrādi – viena no vajadzībām ir plānošana un pierakstīšana, par piemērotu Ziemassvētku dāvanu kļūs plānotājs vai piezīmju grāmata. Lai tas neliktos bezpersonisks, par lielisku papildinājumu kļūs īpaša uzdruka! Par to, kā piemeklēt plānotāju, lasi bloga rakstā!

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli