Mākslinieku veidotie astronomiskā gada plānotāju dizaini.

Ik gadu, saņemot Latvijas mākslinieku veidotos plānotājus, pārpilda prieks un gandarījums par kopīgu kā tik skaista un vērtīga radīšanu. Papildus tūlītējai baudai, vērojot plānotājus, īpaši interesanti ir prātot par katra autora iemiesoto domu dizainā, pievienoto un uztverto vēstījumu. Aprunājoties ar autoriem, apkopojām katra dizaina stāstu, lai iedvesmotu katru tā baudītāju un lietotāju.

Anda Sproģe

izveidojusi dizainu “ Dzērves saulrietā” (dizains vērojams raksta galvenajā attēlā) nelielajam Mono plānotājam. Mākslinieci iedvesmo ceļojumi, jūra, gaismas spēle: virmojums, vibrācija, dinamika uz ūdens virsmas. Gleznās caur sajūtu un emociju prizmu tiek apspēlēta ūdens tēma. Sajūtas, ko dod daba kopumā fascinē mākslinieci – svarīga ir vibrācija ķermenī, dabā un mākslas darbā. Šī sajūta atbrīvo emociju un piepilda ar radošuma, gara brīvību. Darbos atspoguļo fiziski, emocionāli, psiholoģiski pārdzīvoto.

Par izveidoto dizainu stāsta:

         “Kopš pandēmijas sākuma glezniecībā daudz esmu pievērsusies akvareļglezniecībai, kas ir plūstoša, gaisīga, viegla un caurspīdīga tehnika, kā arī pandēmijas ietekmē esmu izvēlējusies gleznot putnus. Tieši krīzes laikā cilvēki sajuta brīvības alkas un ierobežojumus. To vēlos parādīt caur putna tēlu, visbiežāk izvēloties Dzērves. Putns ir brīvs, bez ierobežojumiem, un var doties kur vēlas.

Konkrētajā darbā Dzērves ir parādītas romantiskā noskaņojumā, kā pāris vai draudzība uz saulrieta fona. Darba nosaukums “ Dzērves saulrietā”. Simbolizē draudzību, mīlestību, skaisto Latvijas dabu. Caur akvareļu krāsas pieskārienu tiek tvertas mainīgās debesis!”

Liene Jēkabsone

Šogad produktiem izvēlēti 4 mākslinieces darbi – 1 mācību gada un 3 astronomiskā gada plānotāju dizainiem.

Mīlestība pret mākslu Lienei ir jau kopš bērnības un dažādu tehniku apgūšanā māksliniece rod neizmērojamu motivāciju un enerģiju. Veidojot dizainus, vēlējās tiem piešķirt “sulīgumu un dzīvīgumu”, lai tie būtu iedvesmojoši un uz idejām mudinoši. Dizainus komentē:

“Laimīgais ķirsis” pilnīgi vedina atraisīt prātu, kur zelta akcenti ir tik rotaļīgi, ka šis salikums rosina radošu un koķetīgu ideju rašanos.

“Izplet spārnus un lido” – šeit es viennozīmīgi varu piešķirt vienu no sevis veidoto kartiņu tekstiem: “Izplet spārnus un lido. Nebīsties brāzmas, jo aiz tām ir skaistākie saullēkti un augstākās virsotnes – tās.. – Tavējās”.

“Es plaukstu, es ziedu” – ziedošs rožu krūms ir gana rāms, bet vienmēr plaukstošs un ziedošs. Klasika un maiga romantika, kam viennozīmīgi ir nemainīga vērtība.”

Esi brīvs savās idejās, sapņos un domās! Lai top!

Lienes Jēkabsones un Annas Bites veidotie dizaini

Anna Bite

Gleznošana ir Annas sirdslieta un meditācija, dara to tikai tad, kad ir iedvesma un nedaudz brīvais laiks, lielākoties ziemā, kad nav iespēja tik daudz laika pavadīt āra! Izveidotie dizaini kalpo kā meditācijas un procesa baudīšanas gala rezultāts, kas var priecēt un rosināt uz idejām visu gadu

Asnāte Balode

izveidojusi plānotāja dizainu vasarīgās noskaņās. Par to stāsta: 

“Dizains veidots ar siltās sezonas viegluma un dzīvesprieka sajūtu, lai darbotos kā uzmundrinājums visu gadu. Lidoņi izvēlēti kā brīvības un radošuma simbols, caur tiem plānotāja īpašniekam tiek novēlēts ”lidot”, kur patīk, kur ir labi un nebaidīties izpaust savu radošumu. Dizains būs piemērots gan pavisam jauniem cilvēkiem, gan pieaugušajiem, kuri vēlas ko mazliet atšķirīgu un atsvaidzinošu.”

Santas Goras un Asnātes Balodes veidotie dizaini

Santa Gora

Viena no lielākajām Santas Goras aizraušanām ir putnu glezniecība un tie arī attēloti plānotāja dizainā.

Putnu māksliniece Santa Gora izveidojusi “Zaļās vārnas magnoliju ziedos.” Zīmējums tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju, zīmējot no ekspozīcijas putniem. 

Par dizainu stāsta: “Putni ir spārnotie eņģeļi, kuru klātbūtni varam just ik dienu. To daudzveidīgajās dziesmās izpaužas prieks par tagadnes mirkli un no tiem varam mācīties laimi un harmoniju.

Zīmējums attēlo zaļo vārnu pāri magnoliju ziedos, kas simbolizē tīrību un cieņu. Tas ir stāsts par to, ka brīnuma dzimšanai ir ļoti svarīga sadarbība. Ka projektu, ideju, plānu sekmīgai realizācijai vienmēr ir vajadzīgi kādi pamati un sadarbības. Lai zaļās vārnas magnoliju ziedos nes prieku un iedvesmu un ir kā svētīgi pavadoņi lielu ieceru, sapņu un laimes sasniegšanā.”

Ievas Martas Ginteres

dizaini rotā Quadro Trend plānotājus spirāles sējumā jau otro gadu. Par tiem stāsta: Dizains veidots kā papardes nospiedums. Abstraktākajā dizainā, izmantojot dažāda biezuma līnijas, tiek panākts telpiskums. Šis līnijas kopā veido augu, kas vijas, ko var salīdzināt ar mūsu plāniem. Mums katram ir savi plāni, notikumi, svarīgāki, ne tik svarīgi, kas kopā vijoties, veido mūsu dzīves.

Ievas Martas Ginteres veidotie dizaini

Anna Marija Ortikova

dizainiem iedvesmojās no Viktorijas laikmeta grāmatu vākiem. Izveidotos dizainus komentē:

“Man ļoti patīk vēsture un kā cilvēku iedvesma un radošums tiek atspoguļots mākslā. Izvēlējos Viktorijas laikmeta grāmatu vākus, jo īpaši tīk to kompozīcijas un krāsu spēle. Šajā projektā es izvēlos 2, manuprāt, ļoti iedvesmojošas grāmatas – J.G. “Anglijas parastās kodes” 1870 (The common moths of england) un M.R. “Vecā roze un sudrabs” 1909 (old rose and silver). Arī turpmāk projektos plānoju apvienot vēsturi un moderno mākslu!”

Annas Marijas Ortikovas veidotais dizains

Katrs no darbiem ir tik atšķirīgs, katrs īpašs ar ko citu! Tie ir ne vien tikai plānotāju dizaini, bet mākslas darbi, kurus iespējams paņemt līdzi somā! Novēlam, lai tie rosina iedvesmu, mudina uz pārdrošām idejām un piezemē plānus mērķu un uzdevumu veidolā!

Labdien!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi.
Uzzini vairāk: Privātuma politika

Pielāgot izvēli